Näoniidid

Viimaste aastate tõusev trend esteetilises meditsiinis on kindlasti näoniidid. Niite on olemas nii erineva materjali, ehituse kui ka otstarbega. See, millist niiti ja tehnikat kasutada, oleneb suuresti patsiendi enda nahakvaliteedist ja eesmärgist. Aga ka sellest, milliseid näoniite parasjagu antud kliinik ja spetsialist kasutab.

Praegu on saadaval nelja peamist niiditüüpi: polüdioksanoon (PDO), polüpiimhape (PLLA) ja polükaprolaktoon (PLC) ning nende kahe viimase segu (PLACL). Kõik need on ajas täielkult resobeeruvad materjalid, mis stimuleerivad nahas uue kollageeni, elastiini teket ja põhjustavad neokollageneesi. Lisaks materjalile jaotuvad niidid ka veel oma ehituse ja kuju järgi – mesoniidid ja Coq tüüpi niidid.

Mesoniidid

Peamiselt kasutatakse mesoniitidena kirurgias juba üle 30 aasta kasutusel olnud polüdioksanoon (PDO) ehk maakeeli polümeermaterjali. Mesoniitide eesmärk on tagada nahas kollageeni ja elastiini stimulatsioon aja jooksul.

Mesoniitide tulemus EI OLE kohene, vaid aeganõudev protsess. Protseduuri lõplik tulemus on nähtav 2-4 kuu pärast. See on ka keskmine mesoniitide resobeerumise aeg. Juuksekarva tihedusega haavaniidid asetsetakse naha alla spetsiaalse peene nõela abil, moodustades niiviisi justkui karkassi, mille ümber hakkab nahk uuenema. Vastavalt tulemuse soovile ja piirkonnale valime kliinikus patsiendile niitide arvu ning tüübi.

Mononiit

Mononiit

Need niidid on kõige efektiivsemad näo noorendamiseks ja kortsukeste silumiseks. Pärast protseduuri võid jätkata oma tegemistega, sest suuri kõrvaltoimeid ei esine ning igapäevaelu pole häiritud. Niidid on biolagunevad ja ohutud. Mesoniidid sulavad kehas 2-3 kuud.

Keerdniit

Keerdniit

Keerdniiti nimetatakse ka twist niidiks ning see on arenenum kui mononiit. Miks? Sest keerdus spiraalniidil on survejõud ja stimulatsioon tugevamad kui mononiidil. Tänu sellele on kollageeni moodustumine suurem. Kuna see niit on paksem ja tugevam, saab olla ka kindel, et näo noorendamise efekt on võimsam.

Twin/Twin keerdniit

Twin/Twin keerdniit

Twin niit on mono keerdpaarina loodud niit, mis kiirendab nahas tekkivat tugevat stimulatsiooni ning selle tulemusena tekib rohkem kollageeni.

Kaksik tornaadoniit/ twin twist on paksem ja tugevam kui üksik niit. Seetõttu on naha tõstmise efekt võimsam.

Coq/Barbed niit

Coq/Barbed niit

Patenteeritud ehitusega niidid tagavad turvalise ja kauakestva tõste naha aluskudedes. Oma kliinikus kasutame Mint PDO näoniite, mis on pressitud, mitte lõigatud teradega. Selline ehitus tagab tugeva ja fikseeritud tulemuse, mis on koheselt nähtav ning paraneb veelgi 6 kuu jooksul.

Protseduur sobib lõtvunud naha koheseks liftinguks, andes tugeva ja fikseeritud tõmbe. Lisaks tagab pikaaegse kollageeni stimulatsiooni, mille tulemusel naha kvaliteet paraneb märgatavalt. Protseduuriga samaaegselt saab kombineerida väiksemaid mesoniite, täite- või ka botuliintoksiini süste, et tagada veelgi parem tulemus.

COQ näoniidid

Pinguldavatel COQ näoniitidel on kaks toimet – kohene nahka tõstev ja pinguldav toime ning pikaajaline vananemisvastane, naha kollageeni sünteesi stimuleeriv toime. Tegemist on ogade/sälkudega pressitud või lõigatud näoniitidega, mis asetsetakse naha aluskoesse spetsiaalse kanüüli või nõela abil. Need niidid võivad olla nii ühesuunalised kui ka multisuunalised, andes koheselt füüsilise tõste ning seejärel kauakestva naha stimulatsiooni vastavalt niidi materjali elueale.

Enne pvrotseduuri märgitakse vektorid, puhastatakse ja tuimestatakse töödeldav piirkond süstitava anesteetikumiga. Koheselt peale paigaldamist võib tunda väga pingul ”tuulest viidud” tunnet, nahk on hell ja veidi turses. Võivad esineda hematoomid ja kerged ebatasasused, mis aja jooksul ise lahenevad.

Protseduuri käigus pinguldatakse näo- ja / või kaelanahka spetsiaalsete niitide abil. Pinguldavate näoniitide materjaliks on polümeer (PDO e. polydioxanone), mis 3-6 kuu jooksul nahas sulab, stimuleerides kollageeni teket nahas. See on ka asjaolu, miks seda protseduuri hinnatakse - kuna lisaks pinguldamisele, stimuleerivad niidid ka kollageeni loomulikku teket ja tekitavad loomulikku sidekoelist tuge, on nende mõju kauakestev ja loomulik, kestvusega 1-2 aastat.

Niitide peamiseks eeliseks invasiivsete meetodite ees on olematud haavad ja armid, sest niidid paigaldatakse spetsiaalse kanüüli abil eelnevalt nõelaga tehtud augu kaudu naha alla.

Coq niitide ehitus on suuresti määrav, millise tulemuse saavutame. Lõigatud, barbed coq niidid ei hoia kude nii hästi üleval, kui pressitud, molded niidid ja sobivad pigem nooremapoolsele patsiendile kergeks liftinguks. Pressitud näoniidid, aga see eest kinnituvad paremini nahaalusesse rasvkoesse ja annavad vajalikku tõste.

Kaua tulemus püsib?

Olenevalt naha kvaliteedist ja esmasest tulemusest, võib PDO näoniitide protseduuri korrata 6-12 kuu möödudes. Nii hoiab ja pareneb tulemus veelgi, midagi tegemata püsib lifting niitide sulamiseni,keskmiselt 8 kuud. Uuenenud kollageen püsib nahas siiski kauem, isegi kuni 2 aastat.

Nii nagu täitesüstidegagi, ei ole niitidega seda hirmu et ühel hommikul ärgates on kogu tulemus kadunud. Tagasilangus toimub tasapisi, vananeme ju ikkagi edasi. Ükski tulemus pole kunagi igavene, sest keegi meist pole seda.