Kuigi paljude jaoks võivad botuliintoksiini süstid levinud väärarvamuste tõttu kõlada hirmutavalt, on tegemist süstidega, mida meditsiinis on kasutatud üle 30 aasta ja esteetikas peaaegu 20 aastat.

Näiteks tavameditsiinis kasutatakse botuliintoksiini lihasspasmide ravis, kui on kõõrdsilmsus, pilgutamine või häiriv migreen. Esteetilises ravis kui on kaela horisontaalkortsud, liighigistamine, allavajunud suunurgad, krobeline lõug, kuid eelkõige näo miimikakortsude puhul, et saavutada loomulik ilu.

Kuidas?

Paljud kortsud saavad alguse näolihaste aktiivsest miimikast, kuid botuliintoksiin aitab neid lihaseid lõdvestada. Selleks teostatakse väikesed süstid lihaste alla või naha sisse, olenevalt konkreetsest piirkonnast. Kuna protseduur on üldiselt valutu, ei ole vaja kasutada täiendavat tuimestust. Kaasaegsed meetodid võimaldavad süstida botuliini nii, et säiliks minimaalne miimika, eesmärgiga saavutada loomulik, nooruslik ja lõõgastunud ilme. Samuti muudab botuliin naha siledamaks ja poorid väiksemaks. Toime hakkab ilmnema umbes 3 päeva pärast, jõudes maksimumini 10 päevaga, ja kestab tavaliselt 3-6 kuud.

Kui aga jätkuvalt jäävad kortsud häirima ja seda piirkonnas, kuhu botuliini ei süstita või need ei kao täielikult botuliinisüstidega, võib kaaluda täiteainete kasutamist.

Botuliinisüstid

Tihti küsitakse, kas need süstid on valusad?

Eks valulävi on igal inimesel individuaalne, kuid klientide tagasiside põhjal ei saa öelda, et protseduur oleks üldiselt valulik.

Botuliintoksiini süstid kannavad nime ka “lõunapausi protseduur”: kiire, tõhus ning süste teostatakse väga õhukese nõelaga. Seega saad hõlpsalt oma igapäeva toimetuste juurde naasta. Sest süstide taastusaeg on üldiselt minimaalne.

Süstekohas võib tekkida kerget punetus, turse või ka hematoom, aga selle risk pigem on minimaalne. Kindlasti aga ei ole peale protseduuri soovitatav samal päeval tegeleda füüsilise aktiivsusega, külastada spaad ega kanda süstekohale meiki.